اصول نورپردازی داخلی ساختمان

اصول نورپردازی داخلی ساختمان + ایده های جذاب

از بخش های مهم طراحی دکوراسیون یک محیط ، نورپردازی است. نورپردازی ساختمان باید هدفمند باشد و زیبایی بنا را چندین برابر کند. در خیلی از مکان ها دیده اید که  استفاده از محصولات روشنایی باعث ایجاد محیط زیبا و سالم شده است. اگر برایتان سوال شده است که چگونه یک منبع نور در لامپ باعث چنین فضایی شده است؟ باید گفت که نحوه نورپردازی در هر یک از محصولات روشنایی فضای داخلی باعث چنان محیط هایی می شود.

برای نورپردازی فضای داخلی یک ساختمان ، باید از دانش و علم آن ها اطلاعات به روز تری را داشته باشید. برای این کار طراحان دکوراسیون و فعالان در حوزه ی الکترونیک بهتر می توانند شما را راهنمایی کنند. شما هم می توانید برای ایده گرفتن از سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های مربوط به ایده گرفتن کمک بگیرید. روانشناسی رنگ ها و نوع نور تابیده شده نیز کارایی زیادی در نورپردازی دارد.

اصول نورپردازی داخلی ساختمانهدف از نورپردازی فضای داخلی ساختمان

هدف از نورپردازی فضای داخلی ساختمان ، واضح نشان دادن طراحی داخل فضا و اضافه کردن جلوه ی روشنایی و زیبایی است.  جان تیندال ، فیزیکدان و محقق انگلیسی ، هنگام مشاهده خطوط خاک و بقایای یخ زده در یخچال های طبیعی ، در سال ۱۸۶۰ متوجه این موضوع شد که نور بیشتر بر روی یک شی لزوماً باعث افزایش دید آن نمی شود. با وجود این آزمایشات ، برق ارزان و فراوان منجر به طراحی محصول روشنایی در اواسط قرن بیستم شد که هدف آن ها  بزرگتر بودن اندازه آن ها نسبت به مدارهای شاخه ایی قدیمی بود تا بتواند برق را به لامپ ها منتقل کند.  و نور آن  باعث دید  بیشتر در نورپردازی فضای داخلی شد.

نورپردازی فضای داخلی

بهتر است در فضای داخلی از لوستر‌هایی ساده و کم زرق و برق استفاده کنید ولی در قسمت پذیرایی سالن می‌توانید با استفاده از لامپ هالوژنی، پنل ال ای دی و همچنین لوستر‌های لوکس فضا را تبدیل به فضای رسمی تر کنید. از ریسه ال ای دی در نورپردازی اتاق خواب برای مدرن کردن فضای داخلی آن می توانید استفاده کنید.

برای نورپردازی هم می توان از نور طبیعی در روز و هم از نورهای مخفی استفاده کرد. نورپردازی فضای داخلی با چشمه‌های نور مصنوعی اصلا قابل مقایسه نور طبیعی خورشید نیست. نور خورشید زیبایی بیشتری را نسبت به نورهای مصنوعی به فضای داخلی خانه می دهد. همچنین تابش نور خورشید یک نوع نورپردازی عالی به فضای دکوراسیون داخلی می باشد و برای تمامی افراد دریافت نور آفتاب ضوروری است.

با لوستر یا چراغ آویز دکوراتیو می توانید منبع نور درپذیرایی را تأمین کنید. نورپردازی با این نوع چراغ به فضای داخلی روشنایی زیادی می بخشد و زیبایی تاثیر گذاری را دارد. نوع لوستر را هم که باید بسته به نوع دکوراسیون فضای خود انتخاب کنید.

نوع معماری فضای داخلی تاثیر دو چندانی  در نحوه ی نورپردازی دارد. هرچه محصولات روشنایی بهتری انتخاب کنید نورپردازی آن نیز بهتر خواهد بود.  از عنصر های دیگر نورپردازی ، رنگ و جهت قرار گیری چشمه‌های نور در نورپردازی فضای داخلی است که می توانید از نور مخفی در اتاق خواب ، اتاق کودک ، در کنار یا بالای تخت و حتی در دکور میز تلویزیون استفاده کنید.

اصول نورپردازی داخلی ساختمانانواع نورپردازی داخلی ساختمان

نورپردازی هریک از مکان های فضای داخلی متفاوت است و کاملا به سلیقه ی شما مربوط است. نورپردازی ساختمان به 2 دسته کلی تقسیم می‌شود: نورپردازی بیرونی ، نورپردازی داخلی. که هرکدام از آن ها خود زیر مجموعه دارند. نورپردازی داخلی در فضای داخلی ساختمان مانند آشپرخانه ، اتاق خواب ، پذیرایی کاربرد دارد. نورپردازی بیرونی به دو دسته نورپردازی نما و نورپردازی فضای سبز یا محوطه (شامل حیاط، پاسیو و روف گاردن) تقسیم می‌شود.

فضای داخلی هر ساختمان دارای آشپزخانه  ، سرویس حمام و دسشویی ، اتاق خواب یا  اتاق کار است. نورپردازی آن ها به این صورت است که در اتاق خواب بیشتر مواقع نورپردازی با چراغ خواب یا آباژور انجام می شود و یا می توانید از لوستر ها یا چراغ آویز های مدرنی استفاده کنید فقط باید آن را طوری نصب کنید که نور چراغ به طور مستقیم به چشم تابیده نشود.

در نورپردازی آشپزخانه بسته به سلیقه ی خودتان می توانید چراغ آویز در محل های کابینت ، سینک ظرف شویی ، کشوها نصب کنید. منبع نور باید در این مکان زیاد باشد. در قسمت پذیرایی باید منبع نور کمتری وجود داشته باشد تا حس آرامش بیشتری در فضا ایجاد شود برخلاف فضاهای داخلی مانند تالار ها یا رستوران ها که باید منبع نور بیشتری داشته باشند.

در سرویس بهداشتی نور پردازی باید لامپ‌هایی با نور سفید یا لامپ‌هایی که نوری نزدیک به نور طبیعی خورشید دارند انتخاب کنید. چراغ‌ها در این فضا باید در جایی نصب شوند که کمترین سایه را بر روی صورت ایجاد کنند.

تکنیک های نورپردازی در فضای داخلی ساختمان

منبع نوری توسط چراغ های مدل سقفی از تکنیک های بسیار موثری است که فضای داخلی را به خوبی روشن نگه می دارد. ولی در روشنایی مدرن پیشنهاد می شود طراحان حرفه ایی از دو نوع تکنیک نوری یا حتی سه گونه نورپردازی همزمان (لایه بندی در نورپردازی) استفاده کنند: نور عمومی، نور موضعی و نور تاکیدی. نور طبیعی با نور موضعی ترکیب جالبی است که بیشتر در فضای میز تلویزیون و تابلو ها می توانید استفاده کنید.

استفاده از چراغ های سقفی توکار باعث بزرگ نشان دادن فضا می شوند. فضایی را در هنگام نصب دیوار اشغال نمی کنند و برای اتاق های کوچک یا فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند. چراغ های آویز یا محصولات روشنایی سقفی به صورت فیزیکی فضای داخلی را لوکس تر نشان می دهند. استفاده از آینه در فضای داخلی یکی از تکنیک های قدیمی است که حتی امروزه هم از مد نیفتاده و تکنیک مدرنی است . نوری که به آینه می تابد.  فضای داخلی را بزرگ تر نشان می دهد.

از تکنیک Uplighting و Backlighting در نورپردازی فضای داخلی ساختمان حتما استفاده کنید. از این تکنیک بیشتر در رستوران ها و کافی شاپ ها استفاده می شود. چراغ هایی که حالت ایستاده دارند در هنگام نورپردازی روشنایی را به بالا (Uplight) می تابند. چراغ هایی که در پشت برخی تجهیزات  تعبیه می شوندروشنایی Backlight (پس زمینه) نامیده می شوند و این تکنیک حالن نور مخفی دارد.  مزیت این تکنیک ایجاد فضای بزرگ تر و جلوه ی زیبایی به فضای داخلی است.

اصول نورپردازی داخلی ساختمانایده های متنوع برای نور پردازی فضای داخلی ساختمان

در تمامی طراحی های به روز از تمامی ایده های متنوع استفاده می شود. سبک‌هایی مانند کلاسیک، روستیک یا بوهو، از سبک ها و ایده های متنوع امروزی هستند. طراحان دکوراسیون استفاده از سبک های ساده و حتی مینیمال ترجیح می دهند. سادگی در فضای داخلی تجمل گرایی را دور می کند. و زیبایی بیشتری را به محیط اضافه می کند.

از چراغ‌های هالوژنی ، چراغ‌های نامحسوس ، لوسترهای مدرن و ال‌ای‌دی برای نورپردازی سقف فضای داخلی بهتر است استفاده کنید. استفاده از چراغ های گوشه درنورپردازی باعث می شود که فضاها کوچکتر دیده شود، وقتی گوشه ها در سایه قرار می گیرند، فضای اتاق منقبض می شود. قراردادن چراغ ها در گوشه ها، با هر نوع روش نصب، ابعاد و محدودی اتاق را نمایش می دهند.

یکی دیگر از تجهیزات مناسب برای نورپردازی فضای داخلی، چراغ‌های هالوژن هستند که نورپردازی اصلی را انجام نمی دهند و فقط برای تابش نور بیشتر در محیط داخلی قرار داده می شوند. یکی دیگر از ایده‌های جذاب و امروزی که می‌تواند زیبایی محیط شما را دوچندان کند استفاده از چند چراغ‌‌آویز کوچک و همسان در فضای موردنظر است. لوسترهای قفسی یا قفس‌دار، که در فضاهای داخلی کوچکتر با حالت سایه ایی زیبا در محیط تابیده می شوند.

نتیجه گیری

در نورپردازی فضای داخلی ساختمان منابع نوری زیادی به کار گرفته می شود تا فضای دکوراتیو و مدرن و لوکسی ایجاد می شود. برای نورپردازی داخلی ساختمان طراحان حرفه ایی از انواع چراغ های رومیزی و ریسه‌های ال ای دی ، چراغ سقفی، آویز، چراغ دکوراتیو دیواری، برای نورپردازی جذاب و لوکس در دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده می‌کنند.

منابع روشنایی برای نورپردازی و تابش نور به فضای داخلی ساختمان زیاد است و برای هر قسمت از فضای داخلی باید محصول روشنایی متناسبی را خریداری کنید. امروزه روش‌ها و ایده‌های بسیار زیادی برای تمام آن ها ارائه شده است. از انواع نور پردازی ها با لامپ ها و چراغ های مدرنی که در بازار موجود است می توانید به فضای داخلی خود جان ببخشید.

نورپردازی برای فضای داخلی ساختمان ، استفاده از چراغ آویز های با طرح ساده و به دور از مجلل کارایی و زیبایی بیشتری را در فضای داخلی اضافه می کند. در این فضا  سعی کنید به نوع رنگ لامپ ها و جهت قرار گیری نور و زاویه ی تابش آن ها دقت کنید. سیم کشی ها و منابع تغذیه هریک از منابعی که قرار است با آن ها نورپردازی ایجاد شود.

اصول نورپردازی فضای باز و تجهیزات مورد نیاز

اصول نورپردازی فضای باز و تجهیزات مورد نیاز

امروزه اهمیت استفاده از لوازم روشنایی بیشتر شده است. نورپردازی فضای باز جلوه‌های بصری یا زیبایی را به محیط می دهد و اثرات روانی مثبتی بر کاربران آن فضا می گذارد. مکان های زیادی را به چشم دیده اید که فضای سر پوشیده نیستند و کاملا باز می باشند. با نورهای رنگی جذابی مجلل شده اند مانند بیشتر تالار های عروسی ، رستوران ها ، مرکز خریدهای بزرگ و کافی شاپ هایی که فضای باز و دلچسبی دارند.

تمام آن نورپردازی ها محصولات روشنایی هستند که با لامپ های مناسب فضای باز طراحی و ساخته شده اند. برای محوطه ی باز باید از نورهایی استفاده شود که قابلیت پخش نور را به آن محیط دارد و باعث جذاب دیده شدن می شود. همچنین داشتن نور مناسب در فضای محوطه باغ یا و ویلا و حتی خانه برای جلوگیری از برخورد افراد با دیوار یا زمین در خانه لازم است.

اصول نورپردازی فضای باز

اصول نورپردازی فضای باز

محصولات روشنایی مناسب نورپردازی فضای باز

برای هر مکانی که بخواهید نورپردازی انجام دهید ، باید مناسب ترین محصول روشنایی را بسته به طراحی دکوراسیون آن فضا انتخاب کنید. هنگام انتخاب نیز باید برخی نکات ضروری توجه داشته باشید. ارتفاع محصول روشنایی باید بر اساس ارتفاع درب یا دهانه فضا و تقریبا یک سوم ارتفاع درب باشد. چراغ‌های دیواری ایوان معمولا در محوطه‌ی خانه بیشتر در معرض دید هستند.  برای نصب چراغ ثابت در فضای باز باید تقریبا یک سوم ارتفاع درب باشد.

درصورت داشتن بیشتر از دو درب کنار هم ، باید چراغ هارا بزرگ‌تر انتخاب کنید. یک دیگر از بهترین های مناسب برای نورپردازی در فضای باز ، چراغ فانوسی است که اکثرا در دوطرف درب از آن استفاده می شود. چراغ های فانوسی کمی کوتاه ترند مثلا در یک چهارم ارتفاع ورودی استفاده می شوند. چراغ‌های دیواری ایوان معمولا در محوطه‌ی خانه هایی که بیشتر در معرض دید هستند کاربرد دارند و کاملا مناسب نورپردازی در فضای باز هستنند. دو چراغ دیواری کنار درب ورودی ، باید به اندازه‌ی 1/4 ارتفاع درب باشند.

چراغ‌های سقفی و چراغ های آویز نیز از جمله تجهیزات روشنایی هستند که جلوه زیبا و باشکوهی را به فضای باز می دهند. شما می توانید برای سقف‌هایی با ارتفاع کمتر، به جای چراغ‌های آویز از چراغ‌های سقفی استفاده کنید. برای نصب این نوع چراغ باید مطمئن شوید که سقف فضای شما بلند است تا چراغ آویز به خوبی نصب شود. اطمینان حاصل کنید که فضای شما به قدری بلند است که نور آویز را در خود جای دهد. از هر محصول روشنایی که بخواهید استفاده کنید باید چراغ های آن ها از استحکام زیادی برخوردار باشد چون با برف ، باران ، گرمای شدید ، انجماد زیاد مواجه می شوند.

نورپردازی فضای باز

نورپردازی فضای باز

نورپردازی محوطه بیرونی

برای یک نورپردازی خاص در فضای باز ،حتما لازم نیست  ازچراغ های خاصی استفاده کنید  بلکه باید از تجهیزات روشنایی مناسب و از ترفند های جلوه سازی استفاده کنید. تجهیزاتی هم که استفاده می کنید باید از موقعیت قرار گیری صحیح آن ها اطمینان داشته باشید. نورپردازی در فضای بازی مثل محوطه باعث ایجاد امنیت در محوطه خانه ، افزایش ارزش ملکی ، تامین روشنایی محوطه ساختمان ، افزایش زیبایی محوطه و نمای خانه ، روشنایی مسیرهای دسترسی و حفظ ایمنی در رفت و آمد می شود. باید مکان های مناسب این مدل نورپردازی را شناسایی کنید.

این نوع از نورپردازی در مکان‌های خاص مانند فضای آلاچیق، ویلا ، مسیرهای رفت و آمد، استخر، ، آبنماها ، باغچه‌ها و درختان ، ستون‌ها و دیوارهای محوطه، در نورپردازی محوطه انتخاب می‌شوند. یکی از مهمترین خصوصیات چراغهای محوطه به علت قرار گرفتن در برابر رطوبت و نور خورشید کیفیت چراغ است. چراغ های دیواری در فضای باز با کیفیت خوب به شما امکان می دهد تا زمانی را که می توانید در خارج از محیط خانه سپری میکنید را افزایش دهید.

از مزایای مهمی که نورپردازی فضای باز دارد این است که با نصب کردن آنها می توان  از سرقت منازل جلوگیری و  با استفاده بر روی دیوار ایمن سازی کرد. که با اضافه کردن سنسورهای حرکتی به چراغها امنیت ویلا،خانه و یا محل کار خود را افزایش دهید. اگر نورپردازی محوطه  به خصوص حیاط خانه‌ها مناسب نباشد، محوطه بیرونی ساختمان‌ها با تاریک شدن هوا بلااستفاده می‌شود و ناامن به نظر می‌رسد.

لامپ مناسب فضای باز

لامپ مناسب فضای باز

لامپ مناسب فضای باز

در وهله ی اول ، انتخاب اندازه‌ی مناسب چراغ‌ها اهمیت دارد. چراغ های کوچک مناسب نورپردازی در فضای باز نیستند.  بعد انتخاب اندازه ، باید به رنگ بندی ها و نوع سبک محصولات روشنایی برای فضای باز دقت کنید. از چراغ های LED بیشتر مناسب استفاده در فضای باز هستند. فناوری  LED  در سال های اخیر بسیار پیشرفت کرده است و از انرژی بسیار کمی استفاده می کنند و دوام بالایی دارند. بعضی از انها لامپ قابل تعویض دارند و برخی دارای سیستم ال ای دی توکار هستند که می توانید مدل و سبک بیشتری را انتخاب کنید. این چراغ ها برخلاف  لامپ های کم مصرف ، بلافاصله روشن می شوند.

باید از چراغ های با نور جلوه ساز استفاده کنید تا جذابیت بصری زیادی را به فضای باز منتقل کند. این نوع نورها برای برجسته‌سازی درختان، باغچه‌ها و جزئیات معماری استفاده می‌شود. و معمولا توسط نورافکن‌ها تامین می‌شود. استفاده از نورهای کمکی نیز تاثیر زیادی در نورپردازی فضای باز دارند که با استفاده از چراغ‌های مسیر، چراغ عرشه و چراغ‌های پله در فضای باز نصب می شود.

از چراغ های مناسب برای محوطه هایی مانند ویلا ، فضای سبز برای پارک برای تامین روشنایی مسیر رفت و آمد ساکنین به داخل ساختمان استفاده از چراغ پارکی می باشد. چراغ پارکی در دو نوع متصل به برق شهری و با باتری خورشیدی ساخته می شود. از جمله چراغ های مناسب با نورپردازی در  فضای باز می توان به چراغ دیواری مدرن فضای باز ، چراغ دکوراتیو ، چراغ دوطرفه دیواری ، چراغ دوطرفه دکوراتیو بیرونی ، چراغ سردری و…

نکات نور پردازی فضای بیرونی

نکات نور پردازی فضای بیرونی

نکات مهم نور پردازی در فضای باز

هنگام روشن شدن چراغ ها فضای باز باید امنیت آن محل را در نظر بگیرید. بهترین کار برای ایجاد امنیت استفاده از سنسورهای حرکتی است. این سنسور زمانی که شخصی یا حیواناتی وارد محوطه ی شما شود روشن می شود. گزینه دیگر استفاده از تایمر برای روشن کردن چراغهای بیرونی و خاموش کردن در یک برنامه زمانی است. تایمر بیشتر مناسب زمانی است که بخواهید از وارد شدن مجرمان و دزد ها اطلاع داشته باشید.

برای این کار بهتر است گاه به گاه برنامه نامنظم و بدون قاعده ای را تنظیم کنید یا حتی بعضی شب ها برنامه را تغییر دهید تا آن ها متوجه این تایمر نشوند چون بعضی از دزد ها قبل وارد شدن به محلی این موارد را چک می کنند. اطمینان حاصل کنید که ورودی ها و مسیرهای شما به خوبی روشن و بدون تاریکی است تا از سقوط و افتادن در شب جلوگیری شود.

مورد بعدی برای ایمن سازی نورپردازی فضای باز ، اطمینان حاصل شدن از ورودی ها و مسیرهای محوطه و خانه است و باید کاملا روشن و بدون تاریکی باشد تا از سقوط و افتادن در شب جلوگیری شود. هنگام شب باید ایمنی بیشتری ایجاد شود. همچنین نورپردازی در فضای باز باید در قسمت هایی که پله زیاد وجود دارد تعیبه شود. روشنایی در پله در شب جلوگیری از زمین خوردن افراد می شود. چراغ های پله ای جداگانه که بر روی نرده یا دیوار سوار می شوند. باید از محصولات روشنایی LED شامل چراغ دفنی جهت نورپردازی و روشنایی درختان، پروژکتور ال ای دی جهت راهروها و مسیرهای عبوری و پله ها استفاده کنید.

تکنیک های نورپردازی در فضای باز

تکنیک های نورپردازی در فضای باز

تکنیک های نورپردازی در فضای باز

در نورپردازی فضای باز یک حیاط منزل، باغ، ویلا، پارک یا فضای سبز را دارید بهتر است پیش از آغاز کار با تکنیک‌های صحیح آن ها را یاد بگیرید. این تکنیک‌ها می‌تواند موجب خلق یک محوطه خاطره انگیز و جذاب  محیط مورد نظر شود. شما می توانید منبع نور را از زوایای مختلفی به سوژه های خود بتابانید. این سوژه می تواند پله ، دیوار، آبنما‌، درخت ، نمای ساختمان ، یا هر چیز دیگر باشد که در فضای باز مورد جذابیت بصری خود را نشان دهد.

از تاثیرگذارترین نورپردازی ها ، نورپردازی رو به بالا دید جهتی است که تنها یک قسمتی از محیط مورد نظر نورپردازی می‌شود و پروژکتور یا چراغ درون یا روی زمین و زیر سوژه نصب می‌شوند. این روش کاملا مناسبی برای نورپردازی سوژه‌هایی مانند اثرات هنری،  مجسمه ها یا درختان بزرگ در فضای باز است.

برای این تکنیک نورپردازی از پروژکتورهای دفنی استفاده می‌شود. این روش مناسب زمانی است که می خواهید سوژه از تمام جهت‌ها مورد توجه قرار گیرد. جلوه دادن به یک اثر هنری در فضای شهری یا درختان نمونه‌هایی از موارد استفاده برای نورپردازی ۳۶۰ درجه رو به بالا است. تکنیک های بعدی نورپردازی فضای باز ، نورپردازی مهتاب در پروژکتورها و لامپ‌هایی با وزن سبک و نورافکن ها برای برجسته کردن یک نقطه کانونی مانند پرچم، تندیس، نیمکت، صندلی راحتی یا فواره استفاده می‌شود.

راهنمای جامع خرید محافظ برق یخچال

راهنمای جامع خرید محافظ برق یخچال

خرید محافظ یخچال یکی از مهمترین مواردی بوده که به هیچ وجه نباید از آن غافل نشوید. خصوصا در فصل گرما که در بسیاری از مناطق کشور، نوسانات برق به شدت زیاد بوده و میتواند آسیب های جدی به لوازم الکترونیکی از جمله یخچال، که یک وسیله برقی ضروری و البته گران قیمت می باشد، وارد کند.

در چنین شرایطی و با توجه به گران شدن وسایل برقی، خرید محافظ برق میتواند تا حد زیادی جلوی خرابی را بگیرد. با توجه به مدل های زیادی از محافظ برق که در بازار موجود است ، انتخاب یک محافظ خوب برای یخچال نیاز به کمی دقت دارد. ما در این مقاله سعی داریم تا همه چیز را راجب بهترین و مناسبترین محافظ برای یخچال به طور جامع در اختیار شما قرار دهیم.

راهنمای جامع خرید محافظ برق یخچال

راهنمای جامع خرید محافظ برق یخچال

وظیفه محافظ یخچال در برابر نوسانات برقی و خرابی

قبل از اینکه بخواهیم راجب هر موردی صحبت کنیم، بهتر است که راجب ماهیت محافظ یخچال اطلاعاتی را کسب کنید. محافظ برق در واقع دستگاهی است که به وسیله آن شما میتوانید جریان برقی در تجهیزات برقی را کنترل کنید. به طور کلی این دستگاه جریاناتی که در مدارات ، کابل ها و سیم های وسایل برقی پخش میشود را کنترل و مانیتور میکند. از این رو اصلی ترین وظیفه ای که محافظ های برق دارند، قطع کردن جریان در زمان هایی است که در طول مسیر حوادث طبیعی یا غیر طبیعی رخ داده است.

به عبارت ساده تر بخواهیم بگوییم، زمانی که ولتاژ به مدت حداقل 3 نانو ثانیه از حد معمول کاهش میابد، شوک الکتریکی رخ میدهد. در چنین شرایطی محافظ برق جریان را قطع کرده و از آسیب رسیدن به وسایل برقی جلوگیری میکند. بنابراین باید گفت که وظیفه اصلی محافظ بعد از عبور شوک و برگشتن به شاخصه جریان برق در حالت عادی است.

برخی از وظایف محافظ برق یخچال

برخی از وظایفی که محافظ برق یخچال دارند عباتند از:

 • محافظت در برابر حوادث طبیعی مانند رعد و برق ، صاعقه و اتصال های کوتاه سیم های برق که به دلیل باد یا طوفان دچار مشکل میشوند.
 • خیس شدن سیم های برق در برابر بارش باران و برف
 • استفاده کردن بیش از حد برق یا وسایل برقی
 • استفاده از دستگاه های ولتاژ القایی بالا مانند ترانس جوشکاری

از این رو اگر بخواهیم نگاهی دقیق به وظایف یک محافظ یخچال داشته باشیم ، آنها تنها مسئولیت کنترل و نظارت بر جریان برق را دارند تا به مقدار مجاز در سیم ها جریان داشته باشند. اگر این جریانات بیشتر از حد لازم باشند آنها را به سیم متصل به زمین انتقال میدهند. بنابراین میتوان گفت برای محافظت از یخچال خود در برابر جریانات برقی یک وسیله ضروری به حساب می آید.

محافظ یخچال ساید باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟

یخچال های ساید دارای موتورهای قوی تری هستند، از این رو ریسک آسیب رسیدن به آنها بسیار بیشتر خواهد بود. همچنین به دلیل اینکه یخچال از معدود وسایل برقی بودهکه باید به صورت مداوم روشن باشند، بیشتر در معرض شوک های الکتریکی قرار میگیرد. بنابراین استفاده از یک محافظ مخصوص از الزامات برای تمامی مصرف کنندگان میباشد. به دلیل استانداردهای موتور و وسایل الکترونیکی که در یخچال های ساید استفاده شده ، نوع مصرف آنها و محافظ با دیگر محصولات فرق میکند. به زبان ساده محافظی که برای لوازم صوتی تصویری استفاده میشود برای یخچال مناسب نمیباشد.

محافظ یخچالهای ساید باید دارای ویژگی هایی از جمله:

 • سه چراغ نشانگر هشدار برای مشخص کردن وضعیت
 • توانایی مقاومت در برابر نفوذ آب یا آتش
 • مجهز به مدار اتوماتیک برای افزایش و کاهش جریان برق
 • دارای دو خروجی مجهز به سیستم محافظ ولتاژ
 • دارای فیلتر حذف نویز شهری
 • برای مشخص کردن ولتاژ و عملکرد دستگاه نمایشگر LCD داشته باشد.

راهنمای جامع خرید محافظ برق یخچال

مدل های بسیار زیادی از محافظ برق یخچال در بازار وجود دارد که هرکدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. زمانی که قصد خرید یک محافظ برای یخچال خود را دارید چند مورد را در نظر داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. توجه به بدنه ، مقاومت آن در باربر آب ، رطوبت ، حرارت و آتش ، تعداد پریزها و طول کابل آن از مهم ترین مواردی است که باید هنگام خرید به آنها توجه داشته باشید. در واقع این عوامل نقش اساسی در محافظت از یخچال در برابر جریانات برقی را دارند. همچنین لازم است تا توان و ولتاژ محافظ ها را بررسی کنید تا متوجه شوید تا چه اندازه در برابر جریانات برقی مقاومت از خود نشان میدهند.

استفاده از محافظ یخچال برای کولر

شما میتوانید از محافظ برقی که برای یخچال خود تهیه کرده ای ، برای کولر نیز استفاده نمایید اما بهتر است از محافظ برق کولر بهره ببرید. در واقع به دلیل که اینکه تجهیزات و قطعات یخچال از حساسیت بالایی برخوردار هستند ، محافظ هایی که مخصوص آنها تولید میشود دارای توان خوب و بالایی میباشند. بنابراین اگر برای کولر استفاده کنید فشاری به آن وارد نمیکند و در برابر هرگونه نوسانات برقی شما را محافظت میکند. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید ، هرگز یک محافظ را به محافظ دیگر متصل نکنید زیرا باعث خرابی وعملکرد ضعیف میشود.

راهنمای جامع خرید محافظ برق یخچالمحافط یخچال چند آمپر باید باشد؟

مناسب ترین محافظ های برق برای یخچال ها آنهایی هستند که میزان آمپر  و ولتاژ خوبی دارند. حداکثر توان خروجی 4000 ولت آمپر است که برای تمامی مدل های یخچال مناسب میباشد. همچنین خوب است که حداکثر جریان خروجی 16 آمپر ، فرکانس ورودی 50 هرتز ، ولتاژ قطع پایین 170 – 180 ولت ، ولتاژ قطع بالا 245 – 255 ولت ، محدوده ولتاژ کارکرده 180 – 250 ولت ، زمان تاخیری 4 – 6 دقیقه باشد.

بهترین مارک برای محافظ یخچال ساید چیست؟

امروزه برندهای بسیاری در بازار موجود هستند که رقابت شدیدی در بین است. اما این بین برخی از برندها ویژگی های بهتری داشته و توصیه میشود که اگر قصد محافظت از یخچال خود در برابر جریانات برقی دارید از آنها استفاده نمایید.

محافظ یخچال سارا مدل P255

گروه صنعتی سارا بیش از 40 سال سابقه کاری دارند و همیشه محصولات باکیفیتی را تولید و ارائه داده اند. محافظ سارا مدل P255 مخصوص یخچال و فیریز است و برای منازل و مکان های اداری ساخته شده است. این محافظ با مقاومت در برابر ولتاژهای غیر استانداردی باعث میشود که آسیبی به یخچال یا فیریز شما نرسد. از جمله مزیت های این دستگاه میتوان به بدنه فلزی که دارد اشاره کرد. همچنین بسیار مقاوم و باکیفیت بوده ، عایق الکتریکی داشته ، در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد و دارای نشان استاندارد میباشد. این محافظ با تمام یخچال ها سازگار بوده و گزینه مناسبی برای کاربرانی که دنبال یک محصول خوب هستند میباشد.

محافظ یخچال تیراژه آنالوگ مدل آوا

محافظ برق تیراژه مدل آوا از نوع آنالوگ بوده و مخصوص یخچال ها طراحی شده است. این دستگاه دارای دو پریز ارت دار بوده و حداقل ولتاژی که در آن جریان دارد 170- 180 ولت بوده و حداکثر میزان آن نیز 255 – 245 ولت میباشد. این محافظ کابلی به طول 1.8 متر داشته و سه لامپ ال ای دی برای نشان دادن وضعیت بر روی آن تعبیه شده است. این دستگاه در بازه زمانی 4 تا 6 دقیقه طول میکشد تا به حالت مناسب برای جریان برق بیافتد. نکته قابل توجه ای که راجب این دستگاه وجود دارد ، گواهینامه ثبت اختراع برا قسمت دفع حشرات است که در محیط های مناسب تا 30 متر تاثیر گذار میباشد. از مزیت های دیگر آن میتوان به مقرون به صرفه بودن و جمع و جور بودن محافظ اشاره کرد.

محافظ یخچال فردان مدل ارت دار

این محافظ که تنها برای یخچال ها میباشد دارای دو پریز ارت دار است. حداقل زمان ولتاژی این دستگاه 170 – 180 میباشد و از سوی دیگر حداکثر میزان آن 245 – 255 میباشد. به وسیله سه لامپ ال ای دی که بر روی آن وجود دارد میتوانید وضعیت محافظ را را کنترل کنید. همچنین زمان تاخیری که نیاز دارد تا به حالت مناسب برای به جریان انداختن برق برسد ، 4 تا 6 دقیقه است. از نقاط قوت این دستگاه میتوان به 2500 وات بودن جریان برق اشاره کرد. این محصول دو نوع طول سیم به اندازه ها 2 متر و 3 متر دارد که میتوانید هرکدام را که میخواهید انتخاب نمایید.

محافظ یخچال فردان الکتریک مدل Polycarbonate

یکی دیگر از محافظ های مخصوص یخچال فردان الکتریک مدل Polycarbonate میباشد که بر روی آن تنها یک پریز برق وجود دارد. همچنین نشانه استاندارد به خوبی بر روی بدنه آن تعبیه شده است. این محافظ نیز ارت دار میباشد و دارای وزن بسیار کم و بدنه ای با مقاومت بالا است که کیفیت آن برابر پلی کربنات میباشد.

محافظ یخچال پارت الکتریک مدل 8787

این محافظ دارای دو پریز و البته به همراه کلید خاموش و روشن میباشد که به غیر از محافظ داخلی دارای پوشش کودک نیز است. این دستگاه که چندکاره به حساب می آید ، عملکرد بسیار خوبی در برابر نوسانات برقی دارد و هنگام شوک های الکتریکی به سرعت خاموش میشود. از مزیت های دیگر محصول میتوان به مغزی سرامیکی ، قفل کودک و کابلی به طول 1.8 متر آن اشاره کرد. همچنین بدنه آن به گونه ای ساخته شده است که در برابر رطوبت ، ضربه و تبدیل عایق ایمنی کامل دارد.

اصول نورپردازی ویترین مغازه

اصول نورپردازی ویترین مغازه + ایده های جذاب

نورپردازی ویترین مغازه یکی از معیارهای مهم برای جذل مشتری محسوب میشود. از این رو میتوان گفت که نورپردازی ویترین مغازه از مهم ترین مواردی است که تمامی صاحب مغازه ها باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. اولین موردی که در این امر باید به آن توجه کرد ، نورپردازی با توجه به نوع کسب و کار و محصولاتیست که در ویترین برای فروش گذاشته میشود. نور کافی در ویترین ها باعث میشود تا محصولات به خوبی دیده شوند و از سوی دیگر جذابیت بیشتری به ویترین شما داده شود. استفاده از نورهای تاکیدی باعث میشود تا توجه مشتری ها به طبقات و ویترین شما بیشتر شده و جذابیت خیره کننده ای ایجاد شود.

اصول نورپردازی ویترین مغازه

اصول نورپردازی ویترین مغازه

اگر نورپردازی ویترین ها درست انجام شود باعث میشود تا دکور و ویترین شما با تمام جزئیات در معرض دید مشتریان قرار گیرد. زمانی که درکوراسیون با جذابیت بالا صورت گیرد باعث جذب مشتری شده و مراجعه کنندگان بیشتری را روانه مغازه می کند. از اصلی ترین مواردی که باید به آن توجه شود نورپردازی و دکور مغازه است. بطور کلی میتوان گفت زمانی که نور و روشنایی در مغازه شما کافی باشد، روح و حس سرزندگی به مغازه داده میشود که این حس قابل انتقال به مشتری ها نیز میباشد. اصول نورپردازی بسیار مهم است زیرا استاندارهایی در آن صورت میگیرد که سسب رونق در کسب و کار شما می شود. از این رو توصیه ما به شما این است که برای این کار حتما از افراد کار بلد و خبره استفاده کنید.

نورپردازی عمومی و تاکیدی

زمانی که میگوییم نورپردازی عمومی، یعنی تمای روشنایی که در کل قسمت های یک مغازه یا فروشگاه برای دیده شدن اجناس استفاده میشود. تاریک بودن هر بخش از مغازه باعث میشود که آن نقطه بی روح شده و البته محصولاتی که در آن قرار دارند به خوبی دیده نشوند.

وجود نور و روشنایی کافی به مشتری حسی آرامش بخش و خوبی میدهد. در روز بخشی از روشنایی مغازه ها توسط نور طبیعی تامین شده و از منابع نوری دیگر برای روشن تر کردن مغازه استفاده میشود، اما خب این امر در شب وجود ندارد و برای روشن تر کردن باید از تمامی منابع نوری استفاده کنید.

برای مغازه های کوچکتر معمولا از چراغ آویز دکوراتیو استفاده میشود که به خوبی کل فضا را روشن میکند. اما در فروشگاه ها و مغازه های بزرگتر و شیک تر باید از نورپردازی های خاص استفاده شود که هم روشنایی لازمه را داشته و جذابیت را بالاتر ببرد. در چنین مواردی از نورهای تاکیدی استفاده میشود.

اصول نورپردازی ویترین مغازهنورپردازی ویترین مغازه و فروشگاه

نوع چیدمان نورپردازی فروشگاه و مغازه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اولین موردی که تمامی افراد قبل از ورود به فروشگاه و مغازه میبینند ویترین آن است. یک چیدمان زیبا و نورپردازی فوق العاده میتواند نظر هر مشتری را به خود جلب کند.

به یاد داشته باشید که نورپردازی عالی میتواند حتی کسانی که قصد خرید ندارند را به سمت مغازه شما جذب کند. پارامترهایی که باید برای نورپردازی در نظر داشته باشید عبارتند از :

 • نوع منابع نوری به کار گرفته شده
 • ترتیب قرار گرفتن آنها در کنار هم
 • مقدار روشنایی که پخش میشود
 • زاویه تابش تمامی نورها

لازم به ذکر است که فروشگاه های بزرگ و مغازه های نامدارد در نورپردازی و چیدمان دکوراسیون با یکدیگر در رقابت هستند ، زیرا ویترین جذاب ترباعث جذب مشتری های بیشتری میشود.

بهترین روشنایی برای مغازه کدامند؟

به طور کلی برای نورپردازی برای روشنایی و برجسته سازی اجناسی که در ویترین قرار گرفته اند استفاده میشود. شما میتوانید با استفاده از نورپردازی تاکیدی این نقاط را بیشتر در معرض دید قرار دهید. از این رو در نورپردازی مغازه و فروشگاه ها باید منابع نوری را بر اساس این نقاط انتخاب کرده و به کار گیرید. همچنین میتوانید از منابع دکوراتیو و شیک برای روشنایی برخی از نقاط ویژه ویترین استفاده کنید.

توجه داشته باشید که منابع نوری باید به گونه ای به کار گرفته شوند که کمترین سایه را در ویترین ایجاد کنند. البته نباید هرگز نور ویترین به صورت مستقیم به چشم مشتری های برخورد کند که باعث آزار و ناراحتی آنها شود. اگر نورپردازی به شیوه صحیح و بر پایه اصول انجام شود ، اجناس را به خوبی و لوکس ترین حالت به نمایش میگذارد. سعی کنید بیشتر از نورهای سفید و زرد که به مشتری حس و حال خوبی میدهد استفاده نمایید ، اینگونه آنها خریدی راحت تر و سریع تر خواهند داشت.

اصول نورپردازی ویترین مغازهنورپردازی در مناطق کاری

در تمامی مغازه ها و فروشگاه ها باید به نقاطی که در آنها کارهای اصلی انجام میشود توجه کرد و نورپردازی خوبی برای این بخش ها صورت گیرد. به طور کلی لامپ های ال ای دی باعث تمرکز بیشتر در این نقاط میشود و توجه بیشتری را به خود جلب میکنند.

توجه به نور بیشتر در قسمت ورودی مغازه یا فروشگاه بسیار مهم است زیرا این امر نوعی خوش آمدگویی به مشتری میباشد. یکی دیگر از نقاطی که نیاز به نور بیشتری دارد صندوق است. روشنایی کافی در قسمت صندوق باعث میشود تا مشتری در آرامش کافی پول خرید خود را پرداخت کند. البته وجود نور کافی باعث شده تا دوربین های امنیتی به درستی تمامی نقاط مغازه یا فروشگاه را بگیرد. فراموش نکنید که حتما در اتاق های پرو از نور کافی استفاده کنید تا مشتری به درستی بتواند لباس را پوشیده و بررسی کند.

نورپردازی در سقف مغازه و فروشگاه ها

گفتنی است که نورپردازی درست و صحیح علاوه بر اینکi باعث روشنایی مغازه یا فروشگاه میشود میتواند عیب های طراحی را نیز به خوبی بپوشاند. یکی از اقداماتی که باعث جذابیت بیشتر میشود نورپردازی در سقف است. یکی از شیوه هایی که میتوانید در این امر به کار گیرید، استفاده از لوسترهای آویز با لامپ های ال ای دی است. البته گفتنی است که این تنها در مواردی استفاده میشود که فروشگاه سقف بلندی داشته باشد در غیر این صورت استفاده از لوسترهای بلند ایده بسیار بدی است.

در مغازه و یا فروشگاه هایی که سقف آنها کوتاه است، بهترین ایده برای عملی کردن استفاده از نورهای مخفی میباشد. این کار باعث میشود تا جذابیت مغازه شما بالا رود و ظاهری زیبا به خود گیرد. گفتنی است که از نورهای مخفی میتوانید در سقف های دیگر برای زیباتر دیده شدن نیز استفاده کنید.

فاصله و تعداد منابع نوری

بسیار مهم است که بدانید از چه تعداد منابع نوری وبا چه فاصله هایی باید استفاده کنید. نورپردازی های مغازه های کوچک و بزرگ با یکدیگر فرق دارند. در مجموعه های کوچک از منابع نوری کمتری استفاده میشود و معمولا نورها به صورت مخفی و تو کار و البته سقفی استفاده میشود تا فضای کمتری را به خود اختصاص دهند.

اما در مجموعه های بزرگتر که منابع نوری بیشتری استفاده میشود باید توجه داشته باشید که نورها سایه خیلی کمی ایجاد کنند و به طور مستقیم به چشم مشتری برخورد نداشته باشد. گفتنی است که استفاده از چراغ های آویز در این مجموعه ها میتواند گزینه بسیار خوبی باشد.

البته توجه داشته باشید در مکان هایی مانند صندوق، ورودی مغازه یا فروشگاه ، اتاق پرو باید نور بیشتری استفاده شود. در واقع وجود نور در مهم ترین نقاط باعث حس آرامش در مشتری میشود.

اصول نورپردازی ویترین مغازهکیفیت نورپردازی

نور مناسب باعث میشود تا اجناس شما به درستی به نمایش گذاشته شود ، به همین دلیل استفاده از نورهای باکیفیت اهمیت بسیار بالایی دارد. تمامی منابع نوری دارای پارامتر شاخص نمود رنگ یا CRI است که هرچه میزان شاخص رنگ بیشتر باشد، رنگ اجناس در زیر نور واقعی تر دیده میشود.

منظور از رنگ واقعی همان رنگی است که شما در زیر نور طبیعی آن را میبینید. استفاده از لامپ های ال ای دی سقفی باعث میشود تا 90 درصد رنگ واقعی اجناس دیده شود. در ویترین ها نیز رنگ نور را باید با توجه به اجناسی که چیده شده است انتخاب کنید.

پر نورترین لامپ برای مغازه ها

درست است که لامپ های کم مصرف هزینه برق را کاهش میدهند، اما استفاده از لامپ های ال ای دی که تکنولوژی زیادی دارند مناسب ترین گزینه به حساب می آید. این نوع لامپ ها به غیر از زیبایی بصری که دارند، باعث میشوند تا رنگ اجناس تا 90 درصد واقعی دیده شده و همچنین نور بسیار زیادی را پخش میکنند. همچنین دارای طول عمر بالا بوده و با کمتر تولید گرما سبب صرفه جویی در هزینه خنک کننده نیز میشوند.

نورپردازی ویترین فروشگاه به چه صورت باید باشد

توجه داشته باشید نورپردازی که در ویترین ها انجام میشود باید با توجه به اجناسی که در آن قرار میگیرد باشد. برخی از نقاط نیاز دارند تا تاکیید خاصی بر روی آنها شود که میتوانید با استفاده از چند لامپ تزئینی این کار را انجام دهید. تنها توجه داشته باشید که نورهای استفاده شده در ویترین کمترین میزان سایه اندازی را داشته باشد. همچنین سعی کنید از نورهای سفید و زرد استفاده نمایید زیرا نوعی حس خوب و آرامش در مشتری ایجاد میکند.

محافظ نوسان برق

محافظ نوسان برق

محافظ نوسان برق ما امروز محصولی را برای شما آورده ایم که لازمه ی هر خانه و یا ادره ای است که وسیله ی برقی دارد.  قطعا می دانید که جریان برق یک سری نوسانات دارد و گاهی اوقات ممکن است جریان برق بالا تر و یا پایین تر از حد نرمال برود که ما آن ها را به طور محسوس لمس نکنیم اما قطعا دستگاه هایی که به برق هستند این تغییر را متوجه می شوند و گاها آسیب های جدی می بینند.

همان گونه که می دانید ما روزانه شاهد قیمت روز افزون وسیله های برقی هستیم و اگر خدای نکرده وسیله ای بسوزد و یا خراب شود فرد متحمل هزینه های گزافی می شود. محافظ نوسان برق در مقابل تمام این نوسان های بالا و پایین مقاومت نشان می دهد و از وسایل برقی شما محافظت می کند.

این وسایل برقی می توانند شامل لپ تاپ ، تلویزیون های ال ای دی، آل سی دی، یخچال فریزر ، کامپیوتر و هر وسیله ای که با برق کار می کند باشد. در بخش بعد با ما همراه باشید تا بیش تر در این رابطه صحبت کنیم.

ویژگی های محافظ نوسانمحافظ نوسان برق

لازم به ذکر است که این محافظ ها به صورت مستقیم به پریز برق زده می شوند و جلوی نوسان ها را می گیرد. محافظ های نوسان برق در شکل های مختلفی طراحی و ساخته می شوند که هر کدام ویژگی منحصر به فردی دارند.

 • محافظ دو راهی
 • محافظ سه راهی
 • محافظ چند راهی

محافظ های دو راهی بدون سیم هستند و با ورودی های ۲۲۰ ولت کار می کنند . به طور میانگین می توان گفت که این محافظ ها از جریان منفی ۱۸۰ تا بالای ۲۴۵ ولت را خنثی می کنند. باید خدمتتان عرض کنیم که معمولا همه ی  محافظ  ها از جنس پلاستیکی هستند و اغلب آن ها سفید رنگ هستند.

قیمت محافظ نوسان برق چه قدر است

خب همه ی محافظ ها به یک شکل نبستند و همان گونه که در بخش قبل متذکر شدیم ابن محافظ ها شکل های مختلفی دارند پس قیمت نوسان دو راهی با چند راهی تفاوت دارد.  علاوه بر چند راهی بودن، اندازه سیم محافظ ها و برند آن ها نیز در تعیین قیمت موثر هستند.  شما می توانید محافظ مد نظر خود را انتخاب کنید و سپس قیمت آن ها را از کارشناس های ما بپرسید.

آریماصنعت انواع ابزار آلات برقی دارد کلیک کنید و مشاهده کنید

محافظ برق داخل جعبه فیوز

محافظ برق داخل جعبه فیوز

محافظ برق داخل جعبه فیوز تصور کنید که در یک روز بارانی که از قضا رعد و برق خیلی وحشتناکی داشته است خسته از سر کار به منزل برگشته اید و زمانی که تلویزیون خود را روشن می کنید متوجه می شوید که تلویزیون روشن نمی شود و یا این که یخچال کار نمی کند و پس از یک پیگیری جزئی متوجه می شوید که رعد و برق باعث نوسانات شده و این افزایش ناگهانی ولتاژ کار دستتان داده است و حالا شما مانده اید و تلویزیون و یخچالی که سوخته است و قیمت های سر به فلک کشیده ای که در اینترنت دیده اید.‌صبر کنید .

محافظ برق داخل جعبه فیوز ما امروز محصولی را برای شما آورده ایم که تمام این مشکلات از میان بر می دارد. شما می توانید برای تلویزیون، لپ تاپ،  یخچال، کامپیوتر و هر وسیله ی برقی دیگری که قرار است زمان زیادی روشن باشد محافظ تهیه کنید اما به این فکر کرده اید که هزینه ی خرید این همه محافظ چه قدر می شود و یا این که این همه محافظ لازم است؟ در بخش بعد با ما همراه باشید تا یک جایگزین به شما معرفی کنیم.

یک محافظ کافی است

تا به این جای مطلب متوجه شدیم که محافظ ها جلوی ولتاژ های نا مناسب را می گیرند . این محافظ برقی که معرفی کردیم مانند یک فیوز داخل جعبه یا تابلو برق است.  دقت کنید که اگر کنتور ها سه فاز باشند باید از تجهیزات کنترل فاز استفاده کنید.

این محافظ ها از تمام وسایل منزل شما محافظت می کنند.  اگر قصد خرید این محافظ ها را دارید می توانید همین حالا از طریق همین سایت اقدام کنید و خرید خود را ثبت کنید و محافظ را درب منزل خود تحویل بگیرید و از گارانتی و خدمات پس از فروش ما نیز بهره مند شوید.

قیمت محافظ یخچال

محافظ برق چگونه کار می کند

محافظ برق چگونه کار می کند

محافظ برق چگونه کار می کند  قطعا همه ی شما می دانید محافظ برق چیست و چه کارایی دارد اما خب ما نیز یک سری توضیح کلی در این رابطه می دهیم و بعد از آن اضافه می کنیم که محافظ برق چگونه کار می کند.

در برخی از مواقع جریان برق دچار تغییر می شود و یا از حد معمول بیش تر و یا کم تر می شود. نکته ای که در این بخش مهم است این است که این بالا و پایین کردن جریان برق پیامد های ناگواری دارد. گاهی اوقات به سوختن لوازم برقی مثل تلویزیون،  یخچال،  کامپیوتر و غیره منجر می شود.

از آن جایی که قیمت لوازم برقی خیلی بالا است بهترین کار برای جلوگیری از زیان های مالی خریدن یک محافظ است. اگر بخواهید بدانید که محافظ برق چگونه کار می کند باید خدمتتان عرض کنیم تصور کنید که قرار است از شیر آب به گل های خود آب بدهید.  قطعا برای این کار به یک شیلنگ احتیاج دارید که آب را از لوله به گلدان برساند.

محافظ برق چگونه کار می کند

محافظ برق نیز همین کار را می کند جریان برق را از پریز به دستگاه مورد نظر می رساند. با ما همراه باشید تا در بخش بعد بفهمیم در چه زمانی باید از این محافظ ها استفاده کرد.

چه زمانی از محافظ استفاده کنیم

لازم به ذکر است که شما حتما باید زمانی که رعد و برق می زند از محافظ استفاده کنید زیرا معمولا در این مواقع به طور ناگهانی ولتاژ بالا می رود و به دستگاه شما آسیب می زند‌. علاوه بر آن زمانی که برق قطع می شود در صورت وصل شدن مجدد ممکن است اتصالی اتفاق بیفتد باید از محافظ استفاده کنید از آن جایی که مشخص نیست در چه زمانی برق قطع می شود و یا این که در فصل سرما رعد و برق مشخص نیست وسایل همیشه باید محافظ داشته باشند. به همیت علت توصیه می شود اگر تاکنون نسبت به خرید محافظ برق اقدامی نکرده اید، حتما این موضوع را در اولویت قرار دهید.